Inštalácia WordPress počas nákupu webhostingu

Pre našich zákazníkov sme pripravili tú najrýchlejšiu možnosť inštalácie vlastnej WordPress web stránky. Stačí si len vybrať WordPress hosting a systém Vás ďalej prevedie výberom šablón a pluginov.

Pomocou tohto návodu si viete automaticky nainštalovať WordPress už pri nákupe webhostingu. Ihneď po zaplatení bude Váš WordPress pripravený na používanie.

Výber WordPress hostingu

Prejdite na menu WORDPRESS v hornom menu. Zobrazí sa Vám podstránka pre výber veľkosti hostingu, výber WordPress hostingu a výber Profi hostingu.

Súčasťou Profi Hostingu je OpenLiteSpeed server, ktorý dokáže Váš web zrýchliť až desaťnásobne a takisto Redis objektová cache vhodná najmä pre eshopy a väčšie webstránky. 
Webhosting optimalizovaný pre Wordpress stránky
  1. Veľkosť WebHostingu: pre WordPress stránky odporúčame veľkosť minimálne 5GB. Do tejto veľkosti sa zarátavajú dohromady dáta z web stránky, e-mailov a databáz.
  2. Výber WordPress Hostingu: po výbere Vás v nasledovnom kroku systém prevedie základnými nastaveniami novej WordPress stránky, výberom šablón a pluginov.
  3. Výber Profi Webhostingu: Pre weby s väčšou náročnosťou alebo návštevnosťou odporúčame Profi Webhosting.

Základné nastavenia novej WordPress stránky

Najskôr Vám systém umožní nastaviť nevyhnutné nastavenia novej WordPress stránky. Všetky položky sú prednastavené, ale je ich možné zmeniť.

TIP: Heslo pre administrátora voľte vždy také, aby bolo len veľmi ťažko uhádnuteľné. Zvoľte heslo čo najdlhšie, použite v ňom malé písmená, veľké písmená, číslice alebo špeciálne znaky (!, _, -)

WordPress hosting

Výber šablóny novej WordPress stránky

Ponúkame Vám na výber najobľúbenejšie WordPress šablóny z oficiálneho zoznamu WordPress šablón.

Výber WordPress šablóny

 Ak medzi vybranými šablónami nevidíte tú, ktorú chcete nainštalovať, jednoducho napíšte jej názov do políčka pod vybranými šablónami a vyberte si ju z oficiálneho repozitára WordPress šablón.

Výber vlastnej WordPress šablóny

Výber pluginov novej WordPress stránky

Pripravili sme pre Vás zoznam často používaných a užitočných pluginov. Niektoré z nich sme automaticky predvolili, kvôli skúsenostiam z WordPress stránok. Ide väčšinou o bezpečnostné pluginy a pluginy, ktoré optimalizujú SEO web stránky pre vyhľadávače.

Výber WordPress pluginov

Tak ako pri šablónach, tak aj pri pluginoch ak v zozname nenachádzate plugin, ktorý chcete nainštalovať, jednoducho napíšte jeho názov do vyhľadávacieho políčka a keď sa Vám zobrazí zakliknite ho.

Výber vlastných WordPress pluginov

Ďalej pokračujte kliknutím na tlačidlo Pokračovať.

Ak ste si ešte nevybrali doménu, nasleduje okno pre vyhľadávanie voľných domén.

Výber domény

Označenie domény pre nainštalovanie WordPress-u

Keďže je v HostCreators webhostingu možné hostovať ľubovoľné množstvo domén v jednom hostingovom balíčku, je potrebné v nákupnom košíku vybrať, na ktoré domény sa nainštaluje WordPress stránka. Vyberieme pre Vás prvú v zozname, ale môžete si vybrať viacero domén, na ktoré bude WordPress automaticky nainštalovaný.

Inštalácia CMS WordPress

Inštalácia WordPress do jednej minúty