Pridaj hodnotenie:

Vytvorenie FTP účtu

Pre vytvorenie FTP účtu pod Vašou doménou kliknite v ľavom menu na "DOMOV". Tu si vyhľadajte doménu, alebo kliknite na Vašu doménu v zozname. V ďalšom okne kliknite na ikonu "FTP/SSH" a následne na tlačidlo "Vytvoriť nový FTP účet".

Vytvoriť nový FTP účet

Vedeli ste? Každý FTP účet môže byť zároveň E-mail účet alebo SSH účet. Môžete tak mať pre doménu vytvorené iba jedno konto, s ktorým sa dostanete do všetkých online služieb. Nemusíte si tak pamätať viac prihlasovacích mien a hesiel, stačí Vám jedno.

Postup vytvorenia FTP účtu

  1. Vyplňte prihlasovacie meno, časť pred zavináčom. Prihlasovacie meno má potom tvar e-mailovej adresy, čiže obsahuje zavináč a následne názov domény. Systém automaticky vytvorí aj prihlasovacie meno v tvare <prihlasovacie meno> . <vasa domena>, čiže môžete používať namiesto zavináča bodku, pretože niektoré FTP klienty nedokážu pracovať so zavináčom v prihlasovacom mene.
  2. Vložte heslo, ktorým sa FTP účet bude overovať, prípadne kliknite na tlačidlo "Vygenerovať" a systém Vám vytvorí náhodné heslo.
  3. Kliknite na tlačidlo "Vytvoriť"

Ďalšie nastavenia FTP

Kliknite na odkaz "Ďalšie nastavenia FTP":

  • Domovský adresár: každý FTP účet má automaticky nastavenú viditeľnosť iba domovského adresára domény. Môžete mu však nastaviť akýkoľvek iný adresár, alebo ak zadáte iba "/", tak bude mať prístup k celému webhostingovému programu a ku všetkým doménam a dátam, ktoré sú pod týmto balíkom umiestnené. Môžete tak ovládať všetky domény iba jedným FTP účtom.
  • Skrátené prihlasovacie meno: pri vytváraní FTP účtu sa automaticky vytvoria dva varianty prihlasovacieho mena, napr: "ftpucet@vasadomena.sk" a "ftpucet.vasadomena.sk" okrem týchto dvoch si však môžete k účtu vytvoriť ešte jedno prihlasovacie meno, ktoré nemusí obsahovať názov domény, napríklad "moj.ftp.ucet" Všetky tri varianty prihlasovacieho mena smerujú na ten istý FTP účet a všetky majú spoločné heslo.
Ďalšie nastavenia FTP