Ktorý webhosting je najlepší pre WordPress?

Pre výber WordPress hostingu je potrebné porovnať niekoľko kritérií, medzi ktoré patrí: dostupnosť, optimalizácia, podpora, automatická inštalácia a bezpečnosť.

Dostupnosť

Dostupnosťou sa rozumie čas online pripojenia webhostingu do siete internet vyjadrený v percentách. Vyberajte si webhosting, ktorý dosahuje aspoň 99,99% dostupnosť za rok.

Optimalizácia

Základná inštalácia WordPress bez modulov a šablón používa niekoľko desiatok PHP súborov. Pri inštalácii dodatočných šablón a modulov sa tento počet zvyšuje na niekľoko stoviek PHP súborov. WooCommerce rozšírenie pre eshop dokonca rozšíri tento počet až na 1000 PHP súborov! Pri tak veľa súboroch je nevyhnutné, aby webhosting používal PHP akcelerátor a cache.

Zákaznícka podpora

Pri riešení problémov sa často obraciate na dokumentáciu a pomoc k hostingu. Ak si už neviete rady, je dôležité, aby ste mali niekoho "na linke", kto Vám ochotne pomôže, buď pomocou Chat-u, e-mailu alebo telefonicky.

Automatická inštalácia alebo 1-click inštalácia

S WordPress pracujú ľudia s rôznymi IT znalosťami. Preto je dôležité, aby si začiatočník vedel nainštalovať WordPress jednoducho a rýchlo, na druhej strane aby skúsený programátor ušetril čas pri každodenných inštaláciách nových WordPress stránok.

Najlepšie inštalátori sú také, ktoré Vám umožnia:

  • nastaviť základné nastavnia wordpressu (admin užívateľa, admin heslo, názov webu,...)
  • výber šablóny, ktorá sa automaticky nainštaluje - buď niektorú z predvolených alebo vlastnú
  • výber modulov, ktoré sa automaticky nainštalujú
U nás si WordPress môžete nainštalovať jednoducho už počas nákupu.

Bezpečnosť

WordPress je najrozšírenejší CMS systém pre správu obsahu web stránok. To ale prináša aj jeho zraniteľnosť na internete. Keďže je zdrojový kód WordPressu voľne šíriteľný, tak sa k nemu dostanú aj hackeri, ktorí si z WordPressu často spravia svojho otroka na odosielanie spamu alebo zverejňovanie nelegálneho obsahu. WebHosting by mal obsahovať bezpečnostné nástroje, akými dokáže tieto hrozby eliminovať.

WordPress Hosting od HostCreators spĺňa všetky tieto vlastnosti, preto je tým najlepším pre bezproblémový chod WordPress stránok.