Pridaj hodnotenie:

Ako dlho trvá registrácia domény?

Registrácia domén na HostCreators.sk je okamžitá. Ihneď po zaplatení registračného poplatku Vašu doménu zaregistrujeme a je len Vaša. Už si ju nemôže nikto iný zakúpiť.

Cenník domén

 

Platba kartou prebehne ihneď a je rýchlejšia ako platba prevodom na účet - táto trvá maximálne do 48 hodín. Preto ak chcete mať doménu zaregistrovanú čím skôr, vyberte platbu kartou.

 

Koľko trvá vypublikovanie domény do zóny DNS?

Vypublikovanie domény od registrátora trvá predsa len nejaký čas. Pri doméne .sk je to zvyčajne do 5 minút. Maximálny čas pre refresh DNS úvádzame pre istotu 2 hodiny, ale zvyčajne je to oveľa skôr. :)

 

Overenie kontaktu pri registrácii zahraničnej domény

Niektoré generické domény ( .com, .net , .info  atď..) po zakúpení vyžadujú autorizáciu správnosti údajov kontaktu držiteľa.

Ako funguje autorizácia kontaktu?

Na kontaktný e-mail Vám teda po registrácii príde správa s odkazom na ktorý treba kliknúť a overiť v ňom Vaše údaje. Tieto údaje musíte potvrdiť najneskôr do 14 dní od doručenia autorizačného mailu ináč sa doména zruší. :(

 

Kedy trvá registrácia domény dlhšie?

Ak sa jedná o domény, ktoré potrebujú ďalšie dodatočné dokladovanie alebo ochranné známky. Sú to napr. domény .aero, niekedy aj domény .hu prípadne rôzne exotické domény ako napr. .malta. Ak bude potrebné takéto dokladovanie, náš tím Vás bude ihneď kontaktovať a bude riešiť registráciu individuálne.