Pridaj hodnotenie:

Falošné blokovania požiadaviek

WebSecurity je skvelý nástroj na blokovanie nežiadúcich požiadaviek, a tým aj zabezpečenie stránky. Pri množstve pravidiel aké sa kontroluje sa ale často stane, že sa zablokuje aj požiadavka reálneho používateľa. Pri aplikáciách ako napr. WordPress sa dá nastaviť to, aby niektoré pravidlá vybrané špeciálne pre danú aplikáciu modul WebSecurity ignoruje. Nie vždy ale toto nastavenie zaberie. Nakoľko pluginy a témy do WordPressu neustále pribúdajú, je takmer nemožné s nimi držať krok, a kontrolovať ich, či nejaké požiadavky nie sú falošne označené ako zlé. V tomto prípade je ale možnosť zmeniť citlivosť modulu WebSecurity v nastaveniach, alebo ho úplne vypnúť.

Všetky posledne blokované požiadavky si môžete pozrieť v sekcií WebSecurity. Tam máte možnosť si pozrieť posledne blokované požiadavky, rovnako ako aj dôvod ich zablokovania.

Jednoduchý spôsob ako otestovať blokovanie požiadaviek je skúsiť načítať súbor .env, napr. https://www.hostcreators.eu/.env

 

Najnovšie blokovania WebSecurity

Rovnako si viete pozrieť blokované požiadavky aj podľa najčastejšie blokovaných url adries, najčastejšie blokovaných IP adries, najčastejších dôvodov blokovania a najčastejšie blokovaných botov.