WordPress

Podrobný návod na tvorbu webu vo WordPresse aj pre úplných začiatočníkov. Prevedieme Vás krok za krokom k úspešnému vytvoreniu jednoduchej web stránky.

Inšpiráciou pre vytvorenie tohto návodu bolo to, že sami sme s WordPress-om nemali žiadne skúsenosti a čoraz väčšia obľúbenosť tohto redakčného systému nás zaujala a začali sme sa WordPress komunite venovať viac.

História WordPressu Vznik redakčného systému WordPress, jeho vývoj, konkurenčné CMS systémy a súčasnosť.
  Čo je WordPress? WordPress je najobľúbenejší redakčný systém (CMS) pre správu obsahu webových stránok a blogov. Svojou jednoduchosťou a variabilitou si získal množstvo fanúšikov po celom svete.
   Inštalácia WordPress počas nákupu webhostingu Pre našich zákazníkov sme pripravili tú najrýchlejšiu možnosť inštalácie vlastnej WordPress web stránky. Stačí si len vybrať WordPress hosting a systém Vás ďalej prevedie výberom šablón a pluginov.
    Inštalácia WordPress už v existujúcom hostingovom balíčku Ak už máte zakúpený webhosting aj s doménou, WordPress stránku si môžete nainštalovať priamo z WebAdminu HostCreators.
     Manuálna inštalácia WordPress Detailný návod manuálnej (ručnej) inštalácie WordPress na WebHosting. Od stiahnutia až po spustenie. Návod obsahuje aj možnosť inštalácie WordPress cez WP-CLI.
      E-shop na WordPresse Vytvoriť internetový obchod nie je vôbec náročné. Ako na to? Prečítajte si náš komplexný návod, v ktorom sa dozviete, ako si založiť e-shop na WordPresse.
       Zobrazenie a úprava WordPress inštalácie WordPress je možné upravovať cez administráciu WordPress stránky alebo cez WebAdmin webhostingu.
        Editácia WordPress užívateľa Užívateľov môžete upravovať v administrácii WordPressu, alebo vo WebAdmine webhostingu, cez ktorý môžete upravovať základné vlastnosti užívateľa.
         Odosielanie E-mailov cez SMTP vo WordPresse V tomto návode sa dozviete, ako nastaviť odosielanie e-mailov vo WordPresse z vlastnej e-mailovej adresy cez SMTP protokol.
          Presmerovanie webstránky v redakčnom systéme WordPress pomocou pluginu Presmerovať URL adresy vo Wordpress viete veľmi jednoducho pomocou SEO pluginu.
           LiteSpeed Cache plugin pre WordPress LiteSpeed Cache je plugin pre CMS WordPress, ktorý slúži na zrýchlenie webstránky a to až desaťnásobne. Komunikuje priamo s LiteSpeed serverom a jeho cache pamäťou.
            Ako nastaviť LiteSpeed Cache plugin pre WordPress? OpenLitespeed web server veľmi dobre funguje s LiteSpeed Cache pluginom pre WordPress. V tomto návode sa dočítate, ako ho správne nastaviť.