Pridaj hodnotenie:

Vytvorenie e-mailu

Prečo mať vlastný email?

E-mailová adresa je jedným z najstarších spôsobov komunikácie na internete, avšak stále najpopulárnejší a najpoužívanejší. Mnohokrát je to prvé nadviazanie komunikácie medzi zákazníkom a spoločnosťou. Preto je veľmi dôležité, aby sa už pri prvom kontakte odovzdala informácia o identite spoločnosti. E-maily vytvorené vo freemailových systémoch tak nevzbudzujú veľkú dôveru u zákazníka a vždy je lepšie, keď komunikujete emailom z Vašej domény, napríklad info@<vasa_firma.sk>

Ak ešte nevlastníte doménu, začnite najskôr vyhľadaním vhodnej domény na stránke pre vyhľadávanie domén.

Na to, aby ste si vytvorili pod doménou svoju vlastnú e-mailovú adresu, musíte mať k doméne aktivovaný hostingový balíček. Hostingový balíček vhodný pre Vaše potreby si môžete vybrať na stránke výberu hostingového balíčka.

Postup vytvorenia emailovej schránky

Najskôr vojdite do administrácie Vašich hostingových služieb kliknutím na tlačítko WebAdmin v pravom hornom rohu stránky.

Pre vytvorenie e-mailovej schránky pod Vašou doménou kliknite v ľavom menu na "DOMOV". Tu si vyhľadajte doménu, alebo kliknite na Vašu doménu v zozname. V ďalšom okne kliknite na ikonu "E-maily" a následne na tlačítko "Vytvoriť nový e-mail účet".

Vedeli ste? Každý e-mailový účet môže byť zároveň FTP/SFTP účet alebo SSH účet. Môžete tak mať pre doménu vytvorené iba jedno konto, s ktorým sa dostanete do všetkých online služieb. Nemusíte si tak pamätať viac prihlasovacích mien a hesiel, stačí Vám jedno.

Vytvorenie nového e-mailu

Postup vytvorenia E-mailovej adresy

  1. Najskôr si musíte zvoliť názov e-mailovej adresy. Ide o časť e-mailovej adresy pred zavináčom, napríklad info@testingdomain.sk. Pri voľbe názvu majte na mysli, že e-mail budete musieť niekedy nadiktovať, preto dbajte na jednoduchosť a zreteľnosť, aby nedošlo k zámene.
  2. Vložte Názov konta. E-mailovú adresu môžete nazvať zrozumiteľným názvom. Budete tak vedieť lepšie identifikovať účel e-mailovej adresy. Tento názov sa použije aj v niektorých programoch pre prácu s e-mailami ako je Outlook, Thunderbird, ...
  3. Vložte Heslo. Veľmi dôležitou časťou pri tvorbe e-mailovej adresy je voľba hesla. Heslo by malo byť čo najdlhšie a malo by obsahovať malé a veľké písmená, číslice alebo špeciálne znaky ako sú -, _ alebo ! Heslo by nemalo obsahovať slovné výrazy, ktoré by mohli byť ľahko odhaliteľné, alebo ľahko uhádnuteľné. Správny výber hesla má vplyv nie len na Vašu bezpečnosť, ale zamedzí sa tak odosielanie nevyžiadanej pošty vo Vašom mene.
  4. Kliknite na tlačítko "Vytvoriť".

Ďalšie nastavenia e-mailu

Po kliknutí na odkaz "Ďalšie nastavenia e-mailu" sa zobrazia ďalšie možnosti, ktoré je možné nastaviť:

  • Veľkosť schránky: štandardne je veľkosť schránky neobmedzená, využitie sa započítava do celkového využitia hostingového balíčka
  • Auto-odpoveď: slúži na vytvorenie automatického odpovedača v prípade nedostupnosti užívateľa
  • Aliasy: tu je možné k e-mailovej adrese pridať ďalšie alternatívy, napríklad k info@ by bolo dobré pridať adresu pomoc@ takto budú obe adresy funkčné a emaily budú smerovať do jednej schránky
  • Odoslanie kópie: zoznam adries, kam sa majú poslať kópie e-mailov, ktoré prídu do schránky
  • Spam: nastavenie spamového a antivírusového filtra
Ďalšie nastavenia e-mailu

Ako si prečítať emaily?

K svojmu e-mailu sa viete dostať viacerými spôsobmi. Niekomu vyhovuje prezeranie e-mailov na webe a inému zase vyhovuje program nainštalovaný v počítači, ako je napríklad Microsoft Outlook alebo Mozilla Thunderbird. Viac o možnostiach zobrazenia e-mailu sa dočítate v našom návode, ako si prečítať email.