Pridaj hodnotenie:

Redis s W3 Total Cache pre WordPress

Na začiatok je potrebné zapnúť Redis Object Cache u nás na hostingu cez WebAdmin. V plugine W3 Total Cache si viete jednoducho nastaviť redis, objektovú cache. Najskôr ho treba ale nainštalovať.

Inštalácia pluginu W3 Total Cache

Inštalácia pluginu W3 Total Cache je rovnaká ako pri ostatných pluginoch. Prejdeme do sekcie Pluginy, a zaklikneme Pridať nový. Následne nájdeme plugin tak, že do vyhľadávania napíšeme W3 Total Cache, a klikneme Nainštalovať.

Inštalovať W3 Total Cache plugin pre WordPress

Po nainštalovaní plugin aktivujeme.

Nastavenie pluginu

Pre nastavenie pluginu sa preklikneme do generálnych nastavení pluginu.

V nastaveniach nájdeme sekciu Object Cache, cache povolíme a nastavíme Object Cache Method na Redis. Následne uložíme nastavenia.

Zapnutie object cache v W3 Total Cache plugin pre WordPress

Prejdeme do nastavení object cache v bočnom paneli.

V týchto nastaveniach nám už stačí iba vypísať hostname na socket, ktorý nájdete v našom WebAdmine, v našom prípade to je /dev/shm/sock-redis-p2000 (p2000 - treba zmeniť na vaše číslo hostingového balíka) a máme hotovo.

W3 Total Cache plugin pre WordPress

Kedže k redisu môže pristupovať viacero domén, je dobré zabezpečiť, aby mali v redise jedinečné hodnoty. Pri plugine W3 Total Cache sa generuje prefix pre záznamy automaticky, ale odporúčame ešte aj ku každému webu, ktorý má prístup do redisu, prideliť vlastné ID databázy. Tých máte k dispozícií štandardne 16 (od 0 po 15).