Pridaj hodnotenie:

Nastavenia pre adresáre

V časti nastavenia pre adresáre môžete nastaviť ochranu pre adresáre. Pri dopyte na ktorýkoľvek súbor v adresári, pre ktorý ste nastavili ochranu, bude server vyžadovať prihlasovacie meno a heslo, alebo prihlasovacie údaje k FTP/e-mailovému účtu. Takto môžete nastaviť zabezpečenie pre obsah na Vašej webstránke.

Prihláste sa do webadminu, vyberte doménu a prejdite do sekcie Adresáre, kde môžete nastaviť ochranu adresárov viacerými spôsobmi.

Nastavenia pre adresáre

Kliknite na tlačidlo "Pridať adresár".

Pridať adresár

Vyberte cestu k adresáru.

Cesta k adresáru

Môžete zobraziť index adresára. Ak prekliknete na Áno, návštevníkovi webstránky sa po zadaní správnych prihlasovacích údajov zobrazia všetky podadresáre vybraného adresára (len ak sa nemá čo iné zobraziť - napr. index.html súbor).

Následne vyberte spôsob overenia používateľov z troch možností:

  • Bez overenia (prístupné všetkým) - K vybranému adresáru bude mať prístup ktokoľvek.
  • Účtami domén (FTP a e-mailovými účtami) - K adresáru sa dostane používateľ až po zadaní správnych prihlasovacích údajov k FTP účtu, alebo e-mailovému účtu vytvorenému pri danej doméne.
Overenie používateľov účtami domén
  • Definovaním (prihlasovacích mien a hesiel) - Tento spôsob overovania používateľov Vám umožňuje pridať ľubovolné meno a heslo, ktoré budú slúžiť ako prihlasovacie údaje k vybranému adresáru.
Overenie používateľov definovaním

Nastavenia uložte kliknutím na tlačidlo Vytvoriť.

Po zadaní URL adresy smerujúcej ku chránenému adresáru sa zobrazí vyskakovacie okno s políčkami pre zadanie mena a hesla.

Overenie používateľov na webstránke