FTP

Vytvorenie FTP účtu Vytvorenie FTP účtu, domovský adresár účtu, možnosti prihlásenia.
  Pripojenie k FTP pomocou Total Commander Total Commander je jedným z najbežnejších programov na správu súborov v počítači. Rozdelenie okna programu na dve nezávislé časti dáva užívateľom možnosť jednoduchého presunu, kopírovania a porovnávania obsahu adresárov a súborov.
   Pripojenie k FTP pomocou FileZilla FileZilla je jedným z najuznávanejších open source programov pre prácu s FTP. Okrem Windows verzie existujú aj verzie pre Linux alebo OS X.
    Pripojenie k FTP pomocou WinSCP WinSCP je voľne šíriteľný SFTP, SCP a FTP klient pre Windows. Jeho začiatky siahajú do roku 2000.
     Oprávnenia súborov a adresárov Ako nastaviť a meniť vlastníka súboru a adresára, skupiny vlastníkov súborov a adresárov. Aké sú predvolené oprávnenia k súborom a adresárom vo webhostingu HostCreators.
      Serverové logy Serverové logy sú záznamy aktivít, ktoré sa dejú na Vašom webe. Server zapisuje HTTP požiadavky, ktoré naň z webu prichádzajú, do súboru zvaného Log. Vďaka logom vieme v prípade chyby na webstránke určiť kde je problém.
       Migrácia webu cez Webadmin Funkcia "Migrácia webu" Vám umožní jednoducho premigrovať/preniesť Vašu webovú stránku na náš Webhosting. Je to úplne jednoduché. Stačí Vám na to prístup k FTP/SFTP a k databáze. Ostatné migrátor vyrieši za Vás.
        Kopírovanie webu Funkcia "Kopírovanie webu" Vám umožní skopírovať súbory alebo databázy z Vašej domény alebo sudomény na inú doménu alebo subdoménu, ktorej ste vlastníkom, resp. patrí do hostingového balíka, ktorý spravujete.
         Presmerovanie webstránky cez .htaccess Presmerovanie Vašej webstránky na inú URL adresu možno vykonať viacerými spôsobmi. V tomto návode si ukážeme najjednoduchší a najviac využívaný z nich - cez .htaccess.
          Zmena hesla k e-mailu, ftp, ssh, WebAdminu Ak si potrebujete zmeniť heslo k e-mailu, ftp, ssh, WebAdminu, alebo ste svoje heslo zabudli, v tomto návode sa dočítate ako na to.
           Ako nastaviť domovský adresár pre FTP účet? U nás si môžete nastaviť ľubovoľný domovský adresár pre každý FTP účet.
            Ako zistiť cestu k web adresáru? Cestu k web adresáru môžete zistiť viacerými spôsobmi, ktoré opisujeme v tomto návode.
             Nastavenia pre adresáre V časti nastavenia pre adresáre môžete nastaviť ochranu pre adresáre. Pri dopyte na ktorýkoľvek súbor v adresári, pri ktorom ste nastavili ochranu, bude server vyžadovať prihlasovacie meno a heslo, alebo prihlasovacie údaje k FTP/e-mailovému účtu. Takto môžete zabezpečiť ľubovolný obsah na Vašej webstránke.
              Rýchle rozbalenie .ZIP súborov Návod na rýchle extrahovanie .zip súborov cez SSH.