Časté otázky

Čo je doména a na čo ju potrebujem? Doména (doménové meno) je jedinečná adresa na internete, ktorá môže odkazovať na nejaký web alebo webovú službu. Nahrádza zložitý číselný a znakový zápis, ktorý identifikuje každý počítač na internete, tzv. IP adresa. Je to niečo ako telefónny zoznam, ktorým nahrádzame telefónne čísla a nemusíme si ich tak pamätať.
  Ako dlho trvá registrácia domény? Registrácia domén na HostCreators.sk je prakticky okamžitá. Ihneď po zaplatení registračného poplatku Vašu doménu zaregistrujeme a je len Vaša.
   Ako zmeniť vlastníka domény? Vlastník domény sa u nás dá zmeniť dvomi spôsobmi - cez Webadmin a počas transféru domény. Ukážeme si ako na to a tiež kde si dohľadať informácie o .sk doménach.
    Ako priradím doménu k hostingovému balíčku? Do hostingového balíčka je možné doménu priradiť pri jej registrácii, pri transfere domény do HostCreators, alebo ak je doména zakúpená v inom hostingu, môžete si ju vložiť do existujúceho hostingového balíčka bez nutnosti transferu k nám.
     Ako zistím komu patrí obsadená doména? Ako zistím majiteľa domény ak je doména už obsadená? Všetky informácie nájdete v nasledovnom článku
      Čo je NSSET a ako ho nastaviť? NSSET (Name Server Set) je jedinečný indentifikátor, ktorý sa využíva výlučne pri českých .cz doménach a ktorý obsahuje informácie o nastaveniach NS záznamov a technickom správcovi (čiže o nás, alebo inej hostingovej spoločnosti).