Časté otázky

Čo je doména a na čo ju potrebujem? Doména (doménové meno) je jedinečná adresa na internete, ktorá môže odkazovať na nejaký web alebo webovú službu. Nahrádza zložitý číselný a znakový zápis, ktorý identifikuje každý počítač na internete, tzv. IP adresa. Je to niečo ako telefónny zoznam, ktorým nahrádzame telefónne čísla a nemusíme si ich tak pamätať.
  Ako dlho trvá registrácia domény? Registrácia domén na HostCreators.sk je prakticky okamžitá. Ihneď po zaplatení registračného poplatku Vašu doménu zaregistrujeme a je len Vaša.
   Ako zmeniť vlastníka domény? Vlastník domény sa u nás dá zmeniť dvomi spôsobmi - cez Webadmin a počas transféru domény. Ukážeme si ako na to a tiež kde si dohľadať informácie o .sk doménach.
    Ako priradím doménu k hostingovému balíčku? Do hostingového balíčka je možné doménu priradiť pri jej registrácii, pri transfere domény do HostCreators, alebo ak je doména zakúpená v inom hostingu, môžete si ju vložiť do existujúceho hostingového balíčka bez nutnosti transferu k nám.
     Ako zistím komu patrí obsadená doména? Ako zistím majiteľa domény ak je doména už obsadená? Všetky informácie nájdete v nasledovnom článku
      Čo je NSSET a ako ho nastaviť? NSSET (Name Server Set) je jedinečný indentifikátor, ktorý sa využíva výlučne pri českých .cz doménach a ktorý obsahuje informácie o nastaveniach NS záznamov a technickom správcovi (čiže o nás, alebo inej hostingovej spoločnosti).
       Ako vyžiadať autorizačný kód domény? Aby ste mohli doménu presunúť do inej hostingovej spoločnosti, čím sa zmení registrátor domény, je potrebné mať autorizačný kód (auth info, auth code). Ako oň požiadať sa dočítate v návode.
        Čo sa stane s doménou po exspirácii? Každá doménová koncovka sa po exspirácii správa odlišne. Špecifiká sa líšia v závislosti od registra.