Pridaj hodnotenie:

Spustenie OpenLiteSpeed

Možnosť prepnúť svoju doménu na OpenLiteSpeed majú všetci naši zákazníci s hostingovým balíčkom PROFI, alebo s Virtuálnym serverom.

Ako spustiť OpenLiteSpeed vo WebAdmin-e

Prihláste sa do WebAdminu.

Na nástenke, alebo v ľavej časti v menu vyberte Vašu doménu.

Výber domény

Kliknite na tlačidlo „Prehľad“ v ľavej časti v menu.

Kliknite na ikonku „Nastavenia webu“.

Nastavenia webu

V spodnej časti „Nastavenia webu“ zapnite prepínač „Zapnúť OpenLiteSpeed“.

Zapnúť OpenLiteSpeed webserver

Po prekliknutí prepínača na hodnotu Áno sa Vám zobrazí Popup okno s informáciami o zmene IP adresy. Na jednej IP adrese môže totižto bežať iba jeden webserver. Čiže pri zmene webservera z Apache na OpenLiteSpeed sa musí zmeniť aj IP adresa (aj IPv4, aj IPv6).

Po odkliknutí tlačidla "Rozumiem" je pre uloženie nastavení potrebné ešte kliknúť na tlačidlo „Uložiť“.

Po aktivovaní OpenLiteSpeed na doméne sa na serveroch uskutoční séria udalostí:

  • Zmenia sa DNS záznamy domény na IP adresu, na ktorej počúva OpenLiteSpeed, keďže na tej istej IP adrese nemôžu vykonávať svoju činnosť dva webservery.
  • Vygenerujú sa konfiguračné súbory pre OpenLiteSpeed.
  • Reštartne sa OpenLiteSpeed webserver.

Keďže zmena v DNS sa môže prejaviť aj po 30 minútach, stále bude webová stránka obsluhovaná aj pôvodným webserverom, takže v skutočnosti nedôjde k žiadnemu výpadku!

Či už beží web z OpenLiteSpeed si viete odkontrolovať vo "Vývojárskych nástrojoch" v prehliadačoch, kde by ste v časti Sieť (Network) mali vidieť v hlavičkách requestov hlavičku: "server: LiteSpeed":

UPOZORNENIE: Pri zmene webservera sa zmení IPv4 a IPv6 adresa pre Vašu doménu. Ak používate vlastné DNS servery, aktualizujte si prosím smerovanie IP adresy na doméne.