Inštalácia WordPress už v existujúcom hostingovom balíčku

Ak už máte zakúpený webhosting aj s doménou, WordPress si môžete nainštalovať priamo z WebAdminu HostCreators.

Tento návod Vám ukáže ako sa dá jednoducho nainštalovať WordPress cez nás WebAdmin. Základná inštalácia sa dá spraviť na dva kliky, avšak dá sa ľubovoľne upraviť už v procese inštalácie. Samotná inštalácia sa vykoná do jednej minúty a web je hneď pripravený na použitie.

Inštalácia WordPress cez WebAdmin

Každý webhostingový balíček, okrem parkovacieho, má možnosť inštalácie CMS WordPress. Inštaláciu je možné vykonať na doméne ale aj na akejkoľvek subdoméne.

Inštalácia WordPress

Ak chcete inštalovať WordPress na doméne, kliknite na "Nastavenia webu" vo WebAdmine. Ak chcete inštalovať na subdoméne, kliknite na "Subdomény" a kliknite na tlačidlo "Upraviť" na doméne kam chcete WordPress nainštalovať. Ďalej kliknite na tlačidlo "Inštalovať WordPress":

Inštalácia CMS WordPress

Základné nastavenia novej WordPress stránky

Najskôr Vám systém umožní nastaviť nevyhnutné nastavenia novej WordPress stránky. Všetky položky sú prednastavené, ale je ich možné zmeniť.

TIP: Heslo pre administrátora voľte vždy také, aby bolo len veľmi ťažko uhádnuteľné. Zvoľte heslo čo najdlhšie, použite v ňom malé písmená, veľké písmená, číslice alebo špeciálne znaky (!, _, -)

Prístupové údaje k WordPressu

Výber šablóny novej WordPress stránky

V nasledujúcej časti máte na výber najobľúbenejšie WordPress šablóny z oficiálneho zoznamu WordPress šablón.

Výber WordPress šablóny

Po kliknutí na tlačidlo Ďalšie šablóny sa Vám zobrazí vyhľadávacie políčko, do ktorého môžete napísať názov šablóny a tak vybrať akúkoľvek šablónu z oficiálneho zoznamu Wordpress šablón.

Prezrieť dálšie WordPress šablóny
Výber vlastnej Wordpress témy

Výber pluginov novej WordPress stránky

Pripravili sme pre Vás zoznam často používaných a užitočných pluginov. Niektoré z nich sme automaticky predvolili, kvôli skúsenostiam z WordPress stránok. Ide väčšinou o bezpečnostné pluginy a pluginy, ktoré optimalizujú SEO web stránky pre vyhľadávače.

Výber WordPress pluginov

Tak ako pri šablónach, tak aj pri pluginoch ak v zozname nenachádzate plugin, ktorý chcete nainštalovať, jednoducho napíšte jeho názov do vyhľadávacieho políčka a keď sa Vám zobrazí zakliknite ho.

Výber vlastných WordPress pluginov

Inštalácia

Po kliknutí na tlačidlo "Inštalovať" sa spustí inštalácia nového WordPressu na Vašej doméne alebo subdoméne. Pri inštalácii sa automaticky vytvorí databáza, nainštaluje sa aktuálny WordPress, jazyk, šablóna a pluginy. Počas inštalácie Vás informujeme o priebehu inštalácie:

Spustenie inštalácie WordPressu

Po úspešnej inštalácii Vás informujeme prostredníctvom e-mailu, že bola inštalácia úspešná. E-mail obsahuje prístupové údaje k novej inštalácii.

V prípade neúspechu Vás e-mailom informujeme o neúspešnej inštalácii.