Inštalácia WordPress už v existujúcom hostingovom balíčku

Ak už máte zakúpený webhosting aj s doménou, WordPress stránku si môžete nainštalovať priamo z WebAdminu HostCreators.

Tento návod Vám ukáže ako sa dá jednoducho nainštalovať WordPress stránka z WebAdmin. Základná inštalácia sa dá spraviť na dva kliky, avšak dá sa ľubovoľne upraviť už v procese inštalácie. Samotná inštalácia sa vykoná do jednej minúty a web je hneď pripravený na použitie.

Inštalácia WordPress cez WebAdmin

Každý webhostingový balíček, okrem parkovacieho, má možnosť inštalácie WordPress stránky. Inštaláciu je možné vykonať na doméne ale aj na akejkoľvek subdoméne.

Inštalácia WordPress stránky

Ak chcete inštalovať WordPress na doméne, kliknite na "Nastavenia webu" vo WebAdmine. Ak chcete inštalovať na subdoméne, kliknite na "Subdomény" a kliknite na tlačítko "Upraviť" na doméne kam chcete WordPress nainštalovať. Ďalej kliknite na tlačítko "Inštalovať WordPress":

Základné nastavenia novej WordPress stránky

Najskôr Vám systém umožní nastaviť nevyhnutné nastavenia novej WordPress stránky. Všetky položky sú prednastavené, ale je ich možné zmeniť.

TIP: Heslo pre administrátora voľte vždy také, aby bolo len veľmi ťažko uhádnuteľné. Zvoľte heslo čo najdlhšie, použite v ňom malé písmená, veľké písmená, číslice alebo špeciálne znaky (!, _, -)

Výber šablóny novej WordPress stránky

V nasledujúcej časti máte na výber najobľúbenejšie WordPress šablóny z oficiálneho zoznamu WordPress šablón. Tento zoznam pravideľne aktualizujeme a dopĺňame.

Výber pluginov novej WordPress stránky

Pripravili sme pre Vás zoznam často používaných a užitočných pluginov. Niektoré z nich sme automaticky predvolili, kvôli skúsenostiam z WordPress stránok. Ide väčšinou o bezpečnostné pluginy a pluginy, ktoré optimalizujú SEO web stránky pre vyhľadávače.

Inštalácia

Po kliknutí na tlačítko "Inštalovať" sa spustí inštalácia nového WordPressu na Vašej doméne alebo subdoméne. Pri inštalácii sa automaticky vytvorí databáza, nainštaluje sa aktuálny WordPress, jazyk, šablóna a pluginy. Počas inštalácie Vás informujeme o priebehu inštalácie:

Po úspešnej inštalácii Vás informujeme prostredníctvom e-mailu, že bola inštalácia úspešná. E-mail obsahuje prístupové údaje k novej inštalácii.

V prípade neúspechu Vás e-mailom informujeme o neúspešnej inštalácii.