Čo je hostingový balíček?

Webhosting je pre nás viac ako umiestnenie domén na webovom priestore. Preto ho nazývame hostingovým balíčkom. Hostingový balíček je základným prvkom, pod ktorým sú umiestnené ďalšie služby pre Vás. Pri dnešných výpočtových výkonoch serverov nás zaujíma primárne veľkosť úložiska, ktoré si u nás prenajímate. Preto je u nás jediným ukazovateľom priestor, ktorý využívate. Na tomto priestore môžete prevádzkovať ľubovoľné množstvo domén, subdomén, e-mailových účtov, FTP účtov a databáz. Čo všetko môžete robiť s Vašimi dátami? To Vám vysvetlíme ďalej.

Umiestnenie Vašeho webu na internete

Najdôležitejšou funkciou webhostingu bolo a vždy bude umiestnenie webových stránok v sieti internet. K tomu potrebujete aj správu databáz, DNS záznamov a prístupových účtov. Na samotné umiestnenie môžete využiť tieto štandardné protokoly: FTP, SFTP a SSH. SSH prístup bol pre vás špeciálne vytvorený tak, aby ste neboli ničím obmedzení ale zároveň sme zabezpečili maximálnu bezpečnosť vašich dát. SSH umožňuje moderný spôsob rýchleho deploy-u webových stránok a aplikácií a to pomocou GIT, composer alebo npm.

Vlastný e-mail

Vlastný e-mail

Ak sa chcete odlíšiť od ostatných, nemusíte využívať služby veľkých e-mailových poskytovateľov ako ostatní. Stačí si zakúpiť svoju vlastnú doménu a k nej hostingový balíček, ktorý celý využijete iba na e-mail. K e-mailu tak budete môcť pristupovať pomocou webmailu alebo poštovými klientami pomocou IMAP, POP3 a SMTP. Taktiež si môžete Vašu e-mailovú schránku prepojiť s existujúcim Gmail účtom a tak si u nás stačí zakúpiť minimálny priestor už od 0,80 € za mesiac.

Vlastné dáta v CLOUD-e

Potrebujete si ukladať Vaše dáta na bezpečné miesto, zdieľať ich s kolegami alebo kamarátmi a nechcete ich umiestniť do verejných cloudov? Nainštalujte si pár klikmi svoje vlastné cloud-ové úložisko a buďte iba Vy pánmi Vaších dát. Pomocou iPhone alebo Androidu máte prístup k Vašim dátam kedykoľvek a z akéhokoľvek miesta na svete. Viac informácii o ownCloud z mobilu nájdete tu.

Vlastné dáta v CLOUD-e
Parkovanie a DNS zadarmo

Parkovanie a DNS zadarmo

Ak máte skvelý nápad, ku ktorému ešte nemáte vlastnú skvelú stránku ale už viete na akej doméne ju budete prevádzkovať, stačí Vám zakúpiť si iba doménu s nulovou veľkosťou hostingového balíka a parkovanie domény máte zadarmo. Pri parkovaní zadarmo sme išli ešte ďalej a okrem bežného parkovania máte k dispozícii plnohodnotnú správu DNS domény a môžete si vytvoriť ľubovoľné množstvo virtuálnych e-mailových adries a tie presmerovať na e-mail, ktorý už teraz používate.