Časté otázky

Čo je webhosting a prečo ho potrebujem? Webhosting je vyhradený diskový priestor a výkon na serveri, ktorý je neustále pripojený do siete internet, aby sa k obsahu webových stránok dostali návštevníci kedykoľvek a z akéhokoľvek miesta na svete. Spoločnosť, ktorá tento priestor prenajíma sa volá webhostingová spoločnosť a je zodpovedná za neustály chod hardware a software.
  Koľko potrebujem priestoru na webstránku? Potrebný priestor pre web je veľmi individuálny. Existujú web stránky, ktoré potrebujú pre svoje fungovanie niekoľko kilobajtov, ale sú aj weby, ktoré potrebujú niekoľko desiatok gigabajtov. V nasledovnom článku sa pokúsime Vás usmerniť pri výbere veľkosti hostingového balíčka podľa obsahovej oblasti Vášho webového projektu.
   Ako priradím doménu k hostingovému balíčku? Do hostingového balíčka je možné doménu priradiť pri jej registrácii, pri transfere domény do HostCreators, alebo ak je doména zakúpená v inom hostingu, môžete si ju vložiť do existujúceho hostingového balíčka bez nutnosti transferu k nám.
    Je neobmedzený priestor naozaj neobmedzený? Neobmedzený hosting, samozrejme, neexistue. V HostCreators nie ste limitovaní počtom domén, e-mailových adries, databáz, ktoré umiestníte v hostingovom balíčku. Obmedzenie je len na veľkosť dát, ktoré je pri neobmedzenom hostingu nastavené na 100GB. Ak Váš hostingový balíček dosahuje túto veľkosť, je potrebné sa Vašim potrebám venovať individuálne a navrhneme Vám optimálne riešenie.
     Ako zväčšiť veľkosť hostingového balíka? Ak Vám súčasná veľkosť hostingového balíka nepostačuje, môžete si ju kedykoľvek navýšiť.
      Ako pridať používateľa k hostingovému balíku? K jednému hostingovému balíku môžete udeliť prístup viacerým používateľom.
       Ako rozšírim parkovací hostingový balík? Ak Vám už nestačí len parkovací hostingový balík, kedykoľvek si ho môžete rozšíriť na Basic, alebo Profi hostingový balík.
        Ako zobraziť webstránku pomocou hosts súboru? Hosts je obyčajný textový súbor vo Vašom počítači, v ktorom sú namapované názvy domén k IP adrese. Zmenou IP adresy si môžete otestovať web na našom hostingu bez nutnosti zmeny DNS záznamov.
         Ako otestovať premigrovanú webstránku cez dočasnú URL adresu? Po migrácii webstránky z inej hostingovej spoločnosti ku nám je dobré ešte pred zmenou DNS zánamov vyskúšať, či web funguje tak ako má.