Najdlhšie domény .sk

Najdlhšie domény .sk

Ako sa to nemá robiť :)

Nižšie si môžete pozrieť najdlhšie domény s koncovkou .SK. Niektoré sú myslené ako recesia, ale niektoré sú naozaj reálne weby, ktoré prezentujú produkty či službu :). Len si predstavte, že idete nadiktovať takúto doménu niekomu do telefónu, alebo si doménu má zapamätať.

  1. www.ziskajtepoistenieautaajcestovnepoistenieastavebnesporenieonline.sk
  2. www.idemsisvojeaostatnemanezaujimatakpojdnenavidmajoujouyeah.sk
  3. www.glazurovanie-smaltovanie-vani-v-ramci-celeho-slovenska.sk
  4. www.nezmyselnadomenalenabysavytvorilovowebsuportekonto.sk
  5. www.kupim-predam-agatove-drevo-koly-stlpy-gulatinu.sk
  6. www.jaaajstokokotovdoritiahrdzavukotvudochrbta.sk
  7. www.vyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyskoveprace.sk

Nižšie nájdete pár rád, ako si nájsť čo najlepšiu a najzrozumiteľnejšiu doménu. Ak fungujete na slovensku, alebo ponúkate služby či produkty pre slovákov, najlepšie je kúpiť doménu .sk

 

Ako si vybrať doménu?

Tak isto ako adresa napovie ľuďom, kde bývate, doména pomôže zákazníkom prísť priamo na Vašu web stránku. Pomôžeme Vám násť takú doménu, ktorú budete milovať. Neviete čo je to Doména?

Zapamätateľnosť domény

Ideálna doména by mala byť jednoduchá, taká ktorú si návštevník ľahko zapamätá a zároveň by mala súvisieť s Vašou ponukou. Ak má webstránka mať profesionálny charakter, vyberte si nejaký profesionálny názov, ak humorný, tak môžete použiť humorný názov a podobne.

Dĺžka názvu domény

Snažte sa o výber čo najviac výstižného, jednoduchého a dobre vyzerajúceho názvu domény. Používajte hlavne písmená, ostatné znaky alebo číslice minimalizujte.

Jedno slovo, alebo viac?

Nikdy nie je zlé, keď doména obsahuje kľúčové slová, na ktoré sa snažíte stránku optimalizovať vo vyhľadávačoch. Vyhladávače ako napríklad Google použivajú pri vyhľadávaní výsledkov aj doménu, takže ak máte relevantnú doménu, tak je to výhoda pri SEO. Avšak stále platí, že doména by mala byť jednoduchá, aby si ju človek ľahko zapamätal.

Zameniteľnosť domény

Je veľmi dôležité, aby ste si v konkurenčnom prostredí zachovali jedinečnosť. To isté platí aj o doménach, preto si názov vyberajte tak, aby nebol omylom zamenený za inú spoločnosť.

Koncovka domény

V súčasnosti je k dispozícii viac ako 1000 doménových koncoviek. Pri výbere sa uistite, či chcete svojou stránkou pôsobiť celosvetovo (.com, .org) alebo lokálne (.eu, .sk, .cz), alebo sa zameriavate na jednu špecifickú službu (.club, .shop, .tv).

S pomlčkou alebo bez

Ak sa v názve domény nachádzajú dve slová, ktorých spojením môže vzniknúť iný význam, odporúča sa použitie pomlčky. Aby sa predišlo k nedorozumeniu, odporúčame zakúpiť obe verzie domény, s pomlčkou aj bez.